Haberler

Hayat Sigortası

 

Kendiniz ve sevdiklerinizin geleceği için birikim olusturmaya çalışırken yaşamınızla ilgili karşınıza çıkabilecek tüm riskler artık BEST LIFE ile güvence altında. Çünkü BEST LIFE size, vefat ve maluliyet risklerine karşı uzun süreli, farklı bir maddi güvence sunuyor...

V.I.P.

V.I.P. Assurance, geleceği risklerden yılmadan ve en doğru şekilde planlamanız için geliştirilmiş, son derece geniş kapsamlı çok özel bir sigorta programı. Her olasılık hesaplanarak oluşturulan bu sistemde, gelecek güvencesine dair tüm beklentileriniz karşılığını buluyor...

Yıllık Hayat

Hayatın önümüzdeki bir yıl içinde size ve ailenize beklenmedik zor günler getirip getirmeyeceğini bilemezsiniz. Allianz Hayat ve Emeklilik, sigortalının vefatı halinde ailesine, sürekli sakatlığı halinde ise kendisine yaşam güvencesi sağlayan çağdaş bir sigorta sunuyor: Yıllık Hayat Sigortası...

AYRINTILAR

(BİRİKİM)

Özel Birikim Sigortası

Gelecekteki günlerinize hazırlık yaparken, yatırımınız için aradığınız önkoşulları nasıl yaratacağınızı, aklınızdaki soruların en sağlıklı yanıtlarını kimden alabileceğinizi uzun uzun düşündüğünüzü biliyoruz...

BİRİKİM SİGORTALARI

Büyüyen Çocuk

Allianz, 1923 yılından beri kazandığı deneyimi, Türkiye'nin dört bir yanındaki uzman acenteleri ve uluslar arası gücüyle tüm sigorta ihtiyaclarınız için en doğru ve en uygun çözümleri sizin için üretiyor.Çocuğunuz güvenle büyüsün...

Her anne baba çocuğu için en iyisini ister. 
Doğduğu andan itibaren üzerine titrer, daha emeklemeye başlamadan okuyacağı okulu, yapacağı işi hayal eder. 
Anne baba olmak böyle bir şeydir çünkü... 
Çocuğunun geleceğini bugünden hazırlamayı gerektirir.

Allianz, çocuğuna güvenli bir gelecek armağan etmek isteyenler için Büyüyen Çocuk Sigortası'nı hazırladı.


Büyüyen Çocuk Sigortası size neler sağlıyor?

Büyüyen Çocuk Sigortası, çocuğunuza 18 ile 25 yaşları arasında güvence sağlayan bir sistem. Sistem kısaca şöyle işliyor: Belirlediğiniz dönemlerde çocuğunuz için prim ödüyorsunuz, ödediğiniz primler yine sizin seçtiğiniz süre içinde birikiyor, her yıl elde edilen kãr paylarıyla büyüyerek yatırıma dönüşüyor. Sigorta süresinin sonunda bu birikim çocuğunuza toplu olarak ödeniyor ya da isteğinize göre 5 yıl ya da 10 yıl süreyle her yıl artan bir maaş bağlanıyor.

Büyüyen Çocuk Sigortası, sigorta ettirenin vefatı durumunda sigortalı çocuğu yine güvence altına alıyor. Vefatı takip eden aydan itibaren süre sonuna kadar sigortalı çocuğa her yıl artan destek aylığı maaşı bağlanıyor. Süre sonunuda çocuk, tüm primleri ödenmiş şekilde toplu para veya isterse 5 yıl ya da 10 yıl süreyle her yıl artan maaş almaya hak kazanıyor.

Primlerinizi nasıl ödeyebilirsiniz?

Primlerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık, yıllık ya da seçtiğiniz sigorta süresi için tek bir seferde ödeyebiliyor, teminatınızın tutarını ödeyeceğiniz primlerle kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Sigorta süreniz uzadıkça yatırılan primler artacağından çocuğunuzun gelecekte sahip olacağı birikim de çoğalıyor.

Kimler sigortalanabilir?

Büyüyen Çocuk Sigortası`nda, çocuğunuz 0-17 (dahil) yaş arasında ise bu sigortaya girişini yaptırabiliyorsunuz ve 18 ile 25 arasında seçeceğiniz bir yaşta da sigorta süresi sona eriyor. Tabii burada seçeceğiniz en kısa süre 8 yıl (17 yaşında girişler için) ve sizin yaşınız ile sigorta süresi toplamı da en fazla 65 olmalıdır.

Dilerseniz bakımını üstlendiğiniz bir çocuk için de Büyüyen Çocuk Sigortası yaptırabilirsiniz.


Peki ödediğiniz primler nasıl değer kazanıyor?

Tek tek yatırdığınız primler küçük gibi görünse de tüm sigortalıların birikimleri büyük fonlar oluşturuyor. Primleriniz devlet denetimi ve güvencesi altında, Allianz tarafından yatırıma dönüştürülüyor.

Teminatlarınızın sigorta süresinin sonunda alım gücünü yitirmemesi için ödediğiniz primler her yıl otomatik olarak, poliçe yıldönümlerinde bir önceki yılın Aralık ayı sonu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranı ile kar payı oranının aritmetik ortalaması baz alınarak belirlenecek oranda artırılıyor. Böylece yatırdığınız primler büyüyerek değerini koruyor.


Örnek Getiri Ve Prim Tablosu

Sigorta ettirenin yaşı 30, sigortalının yaşı 5 ve sigorta süresi 20 yıl olarak varsayılmıştır. Hesaplamalarda, sigorta ettirenin cinsiyeti erkek, sigortalının ki ise kız olarak alınmıştır. Yıllık kar payı oranının reel olarak (enflasyondan arındırılmış) %10 olacağı ve primlerin süre boyunca bugünün alım gücüyle sabit kalacağı varsayılmıştır. Büyüyen Çocuk Sigortası`ndan yararlanmak için çocuk 0-17 (dahil) yaş, sigorta ettiren de 18-57 (dahil) yaş arasında olmalıdır.

Ayda bir ödenecek prim miktarı(YTL)

Sürenin sonunda çocuğa ödenecek toplu ödeme tutarı(YTL)

Sürenin sonunda çocuğa bağlanacak 5 yıl süreli aylık maaş(YTL)

Sürenin sonunda çocuğa bağlanacak 10 yıl süreli aylık maaş(YTL)

100

52.215

953

536

150

78.323

1.429

804

200

104.430

1.905

1.071

Not: Tablodaki değerler bugünkü alım gücünü ifade etmektedir.

Sigorta ettirenin süre bitmeden vefatı halinde çocuğa bağlanacak aylık destek maaşı

Ayda bir ödenecek prim miktarı (YTL)

1. yıl aylık destek maaşı (YTL)

5. yıl aylık destek maaşı (YTL)

10. yıl aylık destek maaşı (YTL)

15. yıl aylık destek maaşı (YTL)

20. yılın içinde aylık destek maaşı (YTL)

100

902

924

1.012

1.181

1.454

150

1.352

1.386

1.517

1.771

2.181

200

1.803

1.848

2.023

2.362

2.907

Özel Birikim Sigortası

Geleceğinizi güven altına alın! 
Geleceğimiz için yatırım yaparken güven, esneklik, kolay erişim ve yüksek getiri gibi aklımıza gelen soruların en sağlıklı yanıtlarını kimden alabileceğimizi uzun uzun düşünürüz.

Allianz, bütün beklentilerinize en iyi yanıtları veren, başka bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olsanız bile yararlanabileceğiniz, geleceğe eksiksiz bir iyimserlikle bakmanızı sağlayacak gerçek anlamda birikimli bir sigorta programı hazırladı.

Allianz Değişken Para Birimli Özel Birikim Programı'nın ayrıcalıkları nelerdir? 

Birinci sınıf güven
Allianz, yatırımlarınızı günümüz mali piyasalarındaki risklerle dolu iniş çıkışlardan uzakta, birinci sınıf finansal enstrümanlarda değerlendirerek her yıl asgari bir getiri garanti eder.

Yüksek esneklik
Bu programda yatırımınızın süresini dilediğiniz gibi saptayabilirsiniz. En az 10 yıl olmak üzere, isterseniz 15, 20 ya da 30 yıla kadar uzanan bir süre belirleyebilirsiniz.

Yatırımınızı, ister YTL ister dolar veya euro olarak yapabilir ve para biriminizi dilediğiniz an değiştirebilirsiniz.

Dilerseniz ömür boyu aylık ya da tek seferde vade gelimi ödemesi alabilir, isteğinize bağlı olarak lehtar seçebilir ve dilediğiniz an bir başkası ile değiştirebilirsiniz.

Sürekli ve kolay erişim
Yatırımınız ilk yıldan itibaren dilediğiniz an, o güne kadar elde ettiğiniz getirilerinizle birlikte sizin olur.

Yüksek getiri
Yatırımınız garanti edilen faiz ve bunun üzerindeki kâr payı ile sürekli büyür.

Allianz, 1986 yılından beri sunduğu bu programda, sigortalılarına enflasyonun üzerinde reel getiri sağlamaktadır.

Uzun soluklu bir yatırım programını daha geniş bir perspektif ile yorumlayabilmeniz amacıyla, yatırım yapabilecek olduğunuz diğer finansal enstrümanlar ile Allianz Değişken Para Birimli Özel Birikim Programı'nın sağladığı yıllık ortalama getiri karşılaştırması -örneğin son beş yıl için ve vergi avantajı hariç- değerlendirildiğinde, programımıza yatırım yapan sigortalılarımızın birikimlerinin, enflasyonun (TÜFE) üzerinde yüksek reel getiri sağladığı görülmüştür. 


Allianz Değişken Para Birimli Özel Birikim Programı ile ilgili sık sorulan sorular:

Yaş sınırı var mı? 
Sağlık durumları ne olursa olsun, 18-67 yaş arasındaki herkes, bu programa katılarak geleceğini bugünden güvence altına alabilir. Özellikle genç yaşlarda sigortalı olmak, gelecek günlere daha büyük katkı sağlayacaktır. 

Ne kadar prim ödeyeceksiniz? 
Bu bütünüyle size bağlı. Gelecek günleriniz için düşündüğünüz gelire bağlı olarak dilediğiniz miktarda prim ödeyebilirsiniz. Tatmin edici bir birikim için ayda en az 100 dolar karşılığı prim yatırmanızı öneririz. 

Prim ödemesini ne zaman yapmanız gerekir? 
Ne zaman isterseniz. Size en uygun ödeme düzenini seçip, primlerinizi dilediğiniz sıklıkta yatırabilirsiniz. 

Ne kadar süreyle prim ödemeniz gerekir? 
Bu da tamamen size bağlı. Çünkü kaç yıl sonra vade gelimi ödemesi almak istediğinizi (10 yıldan 30 yıla kadar) kendiniz belirliyorsunuz. 

Süre dolmadan bir vefat halinde ne olur? 
Ödemiş olduğunuz primler verimlilik oranları ile değerlenmiş şekilde kanuni varislere veya önceden belirlenmiş lehtara geri ödenir. Bu programa ek olarak "Yıllık Hayat Sigortası" veya "Ferdi Kaza Sigortası" da yaptırılmış ise önceden belirlenen tazminat ayrıca ödenir. 

Prim ödemeye YTL ile başlayıp dövize, dövizle başlayıp YTL'ye dönebilir misiniz? 
Kuşkusuz... Hangi sistemi seçerseniz seçin, dilediğiniz an birinden diğerine geçiş yapabilirsiniz. 

Ödeyeceğiniz primler nasıl değerlendirilir? 
Allianz'ın uzman yatırım personeli, sigortalıların primlerinin bir araya gelmesiyle oluşan büyük meblağları, en verimli ve en güvenli alanlarda değerlendirir. Böylece size, tek başınıza elde edemeyeceğiniz kadar yüksek getiri sağlar. 

Yatırımınızın ne kadar değerlendiğini öğrenebilir misiniz? 
Allianz ödediğiniz primlerin ne kadar değerlendiğini her yıl size bildirir. Dilerseniz yatırımınızın değerini her gün bile öğrenebilirsiniz. Böylelikle gelişmeleri, hiçbir sosyal güvenlik kuruluşunda rastlanmayacak biçimde, günü gününe takip edebilirsiniz. 

Vergi avantajınız var mı? 
Eğer ücretli olarak çalışıyorsanız ya da beyana tabi vergi mükellefi iseniz, Gelir Vergisi Kanunu'nun 63. ve 89. maddeleri gereğince ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan indirebilirsiniz. Böylece, aylık ücretinizin %5'ine ve yıllık olarak asgari ücret tutarı kadar ödeyeceğiniz sigorta primleriniz, bulunduğunuz vergi dilimine göre, daha ilk günden size kazanç sağlayacaktır. Örneğin; %25 vergi diliminde ve ayda 2000 YTL brüt aylığı olan bir ücretli iseniz

Özel Birikim Sigortanız

YOKSA

VARSA

Brüt maaşınız

2000

2000

Ödediğiniz SSK primi

280

280

Ödediğiniz işsizlik sigortası primi

20

20

Ödeyeceğiniz Özel Birikim Sigortası primi

100

Yeni vergi matrahınız

1700

1600

Ödeyeceğiniz gelir vergisi

425

400

Vergiden sonra elinize geçecek net ücret

1275

1200

Özel birikim sigortanızını gerçek maliyeti

75

Özel Birikim poliçenizden ilk günkü kazancınız

25

İlk gün elde edilen verim

33%

Böylece cebinizden çıkacak 75 YTL karşılığında 100 YTL prim yatırmış ve %33 kazanç sağlamış olacaksınız. İlk günden bu kadar kazanç sağlayacak başka bir yatırım biliyor musunuz? Beyannameye tabi vergi mükellefi iseniz, asgari ücretin yıllık tutarına ve yıllık gelirinizin %5`ine kadar ödediğiniz primleri yıllık vergi matrahınızdan indirebilirsiniz. 

Vade gelimi gününüzde elinize geçecek tutarın gerçek alım gücünü koruması için primlerinizi enflasyonu göz önünde tutarak belirlemenizin büyük faydası olacaktır.

Allianz, birikimlerinizi günün koşullarında ne ölçüde artırmanız gerektiği konusunda size önerileriyle yardımcı olacaktır. Böylece, vade gelimi gününüzde elinize geçecek para sizin için rastlantı olmayacaktır

Sigorta sürenizin bitimine 1 ay kaldığında seçim yine sizin!

Eğer, toplu para ödenmesini isterseniz Allianz birikimlerinizi bir defada öder ve daha sonra yatırımlarınızı dilediğiniz gibi değerlendirirsiniz. 

Eğer ömür boyu maaş istiyorsanız, yıllık maaşınız 12 aya bölünür ve her yıl net verimlilik oranında artarak ödenir. 

Ömür boyu - 5 yıl garantili maaş istiyorsanız yine maaşınızı her ay alırsınız. Ancak sigortalının ilk 5 yıl içinde vefat etmesi durumunda maaş, bu 5 yılın kalan bölümünde, yine her yıl artarak, sigortalının tayin ettiği lehtara ödenir. 

Ömür boyu - 10 yıl garantili maaş, yukarıda açıklanan koşullar içerisinde 10 yıl için geçerlidir. 

Sigortalının eşine ömür boyu %60 maaş seçeneğinde ise sigortalı yaşadığı sürece her yıl artarak maaşını almaya devam eder. Sigortalının vefatı durumunda Allianz sigortalıya ödediği maaşın %60'ını, yine her yıl aratarak, yaşadığı sürece eşine ödemeye devam eder.

RİSK SİGORTALARI

Yıllık Hayat

Hayatın önümüzdeki bir yıl içinde size ve ailenize beklenmedik zor günler getirip getirmeyeceğini bilemezsiniz. Allianz, sigortalının vefatı halinde ailesine, sürekli sakatlığı halinde ise kendisine yaşam güvencesi sağlayan çağdaş bir sigorta sunuyor:
Yıllık Hayat Sigortası ile dilediğiniz teminat limitleriyle

 • Ecelen vefat
 • Kaza sonucu vefat
 • Kaza veya hastalık sonucu sürekli sakatlık
 • Kaza sonucu tedavi masrafları ve
 • Çalışılmayan günler için gündelik iş görmezlik tazminat güvencelerini alabilirsiniz.

Yıllık Hayat Sigortası'ndan kimler yararlanabilir?
18 - 75 yaşları arasındaki herkes yararlanabilir. Sigortalı dilediği herhangi bir kimseyi lehdar olarak gösterebilir ve dilerse değiştirebilir.

Yıllık Hayat Sigortası'nın süresi nedir?
Bu sigorta bir yıllıktır. Sigortalı her yıl, yaşına ve meslek sınıfına göre prim ödemek suretiyle sigortasını yenileyebilir.

Vergi avantajınız var mı?
Eğer ücretli çalışıyor ya da beyana tabi vergi mükellefi iseniz, Gelir Vergisi Kanunu'nun 63. ve 89. maddeleri gereğince ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan indirebilirsiniz. Böylece, aylık ücretinizin %5'ine ve yıllık olarak asgari ücret tutarı kadar ödeyeceğiniz sigorta primleriniz, bulunduğunuz vergi dilimine göre, daha ilk günden size kazanç sağlayacaktır.

ÖRNEK TEMİNAT VE PRİMLER

VERİLEN TEMİNAT İÇERİĞİ

TEMİNAT TUTARI (YTL)

VEFAT TEMİNATI

2.000

İLAVE KAZA SONUCU VEFAT TEMİNATI (*)

2.000

KAZA SONUCU DAİMİ MALULİYET TEMİNATI

2.000

HASTALIK SONUCU DAİMİ MALULİYET TEMİNATI

2.000

(*) Bu örnek için, kazaen vefat halinde ödenecek tutar 4.000 YTL'dır

YAŞ

YILLIK PRİM (YTL)

18

8.73

19

9.10

20

9.35

21

9.54

22

9.70

23

9.87

24

9.97

25

10.05

26

10.09

27

10.13

28

10.18

29

10.24

30

10.28

31

10.38

32

10.51

33

10.69

34

10.86

35

11.17

36

11.49

37

11.89

38

12.34

39

12.85

40

13.41

41

13.99

42

14.65

43

15.41

44

16.34

45

17.45

46

18.66

YAŞ

YILLIK PRİM (YTL)

47

20.02

48

21.57

49

23.30

50

25.28

51

27.50

52

29.89

53

32.42

54

35.08

55

37.80

56

40.60

57

43.59

58

46.89

59

50.63

60

54.67

61

58.96

62

63.70

63

69.05

64

75.23

65

82.17

66

89.67

67

97.97

68

107.16

69

117.36

70

128.40

71

140.14

72

152.98

73

167.17

74

182.99

75

200.42

FARKLI TEMİNAT LİMİTLERİ İÇİN, PRİMLER AYNI ORANDA ARTTIRILACAKTIR.

Örnek:

40 YAŞINDA BİR KİŞİ İÇİN, YUKARIDA VERİLEN TEMİNAT LİMİTLERİNİN 2 KATI SEÇİLİRSE, ÖDENECEK YILLIK PRİM:
13.41 X 2 = 26.82 YTL OLACAKTIR.

BU TABLODAKİ PRİMLER AZ TEHLİKELİ (1. RİSK GRUBU) MESLEK SINIFI İÇİN HAZIRLANMIŞTIR.

1. Risk Grubu (Az tehlikeli)

Fikren veya elle çalışanlar

2. Risk Grubu (Orta tehlikeli)

Elle ve aynı zamanda bedenen çalışanlar

3. Risk Grubu (Çok tehlikeli)

Devamlı olarak makine ile bedenen veya elle veya tehlikeli bir ortamda çalışanlar

Ferdi Kaza Sigortası, sigortanızın süresi dahilinde gerçekleşecek herhangi bir kaza sonucunda size gereken tazminatı ödeyerek giderlerinizi karşılamanızı sağlar. Sigortalının kaza sonucu maluliyeti durumunda kendisine, vefatı durumunda lehdarına güvence sağlayan Ferdi Kaza Sigortası ile olası riskleri düşünerek ailedeki diğer bireyleri de ayrı poliçelerle kazalara karşı güvenceye alabilirsiniz.

Geleceğinizi ve gelecek güvencenizi belirlerken beklentilerinizin yanıtını alın. Bugününüz ve yarınlarınız için, sevdikleriniz ve sizin için...

Ferdi Kaza Sigortanız varsa...

Sigortalının herhangi bir kaza sonucu vefatı halinde ailesini, malul olması, tedavi gerekmesi veya iş görememesi hallerinde ise kendisini, Allianz güvenceye alıyor.

Allianz, Ferdi Kaza Sigortası kapsamında olan,

 • VEFAT TEMİNATI
 • TOPLU TAŞITTA VEFAT TEMıİNATI
 • DAİMİ MALULİYET TEMİNATI
 • TEDAVİ MASRAFLARI TEMİNATI
 • GÜNDELİK İŞ GÖRMEZLİK TEMİNATI

ile eksiksiz güvence veriyor.

Ferdi Kaza Sigortasından yararlanırken...

Belirlenen planların dışında teminat isterseniz?
Ferdi Kaza Sigortasında Allianz sizin için hazır teminat planları belirlemiştir. Eğer aşağıda belirlenen planların dışında teminatlar isterseniz bunları da alabilirsiniz. Bu konuda Allianz yetkilileri size yardımcı olacaklardır.

Hangi süreyle hizmet alabilirsiniz?
Ferdi Kaza Sigortasının standart süresi bir yıldır. Eğer bu sigortadan daha kısa süreler için yararlanmak isterseniz sizin belirleyeceğiniz bir sürede de hizmet alabilirsiniz. 

Vergi avantajınız var mı?
Eğer ücretli çalışıyorsanız ya da beyana tabi vergi mükellefi iseniz, Gelir Vergisi Kanunu'nun 63. ve 89. maddeleri gereğince ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan indirebilirsiniz. Böylece, aylık ücretinizin %5'ine ve yıllık olarak asgari ücret tutarı kadar ödeyeceğiniz sigorta primleriniz, bulunduğunuz vergi dilimine göre, daha ilk günden size kazanç sağlayacaktır.

V.I.P.

V.I.P. ASSURANCE SİGORTASI

Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. , VIP Assurance ile riskleri önceden kontrol altına alarak gelecek planlarınızı teminat altına alıyor.

Bir yandan hayatın zorluklarıyla mücadele ederken diğer yandan da geleceğimizle ilgili planlar yapmaya çalışırız. Ancak, öngöremediğimiz riskler ve başımıza gelebileceğini düşünmediğimiz olumsuzluklar planlarımızı uygulamaya engel olabilir.

Kanser, kalp krizi ve inme gibi önemli hastalıkların teşhisi durumunda yüksek tedavi masrafları nedeniyle maddi zorluklarla karşılaşılmakta ve finansal desteğe ihtiyaç duyulmaktadır . VIP Assurance ile beklenmedik hastalıklar ve maluliyet halinde sigortalımıza, vefat durumunda ise yakınlarına finansal destek hizmeti sunmaktayız.

VIPAssurance programının sağladığı güvenceler:

 • Tehlikeli hastalıklar teminatı
 • Ecelen vefat teminatı
 • Kaza sonucu vefat teminatı
 • Kaza sonucu toplu taşıma aracında vefat teminatı
 • Kaza sonucu daimi maluliyet teminatı
 • Hastalık sonucu daimi maluliyet teminatı
 • Kaza sonucu tedavi masrafları teminatı (isteğe bağlı olarak)


Tehlikeli Hastalıklar

 • Kişinin hayat beklentisini azaltan
 • Kişilere çok az veya hiç iyileşme şansı vermeyen
 • Bu hastalıklara yakalananları zayıf düşüren
 • Muhakkak Tıbbi Müdahaleyi gerektiren hastalıklardır. 

Tehlikeli Hastalıklar Teminatı

Kanser, kalp krizi, inme, paralysis, paraplegia, hemiplegia, körlük, böbrek yetmezliği, koroner by-pass, organ nakli ve iki uzvun tamamen kaybı durumlarından herhangi birinin poliçe başlangıç tarihinden en az 6 ay sonra gerçekleşmesi halinde sigortalıya poliçede belirtilen teminat tutarı ödenir. 

Vefat Teminatı

Sigortalının sigorta süresi içinde ölümü halinde tazminat tutarı poliçede belirtilmiş lehdara ödenir. 

Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Sigortalının sigorta süresi içinde bu poliçe kapsamına dahil bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren 1 sene zarfında vefat etmesi halinde tazminat tutarı poliçede belirtilmiş lehdara ödenir. 

Kaza Sonucu Toplu Taşıma Aracında Vefat Teminatı

Sigortalının taksi, otobüs, tren, gemi veya ticari hava yollarına ait sefer güzergahı belli uçak gibi, herhangi bir toplu taşıma aracında ücretli yolcu sıfatı ile seyahat ederken kaza sonucu derhal veya kaza tarihinden itibaren 1 sene zarfında vefat etmesi halinde tazminat tutarı poliçede belirtilen lehdara ödenir. 

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı

Sigortalının sigorta süresi içinde, bu poliçe kapsamına dahil bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren 2 sene zarfında sürekli olarak malul kaldığının kati şekilde belirlenmesi halinde, poliçede belirlenen teminat tutarı, maluliyeti oranında kendisine ödenir. Maluliyet oranları, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'na göre belirlenir. 

Hastalık Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı

Sigortalının sigorta süresi içinde bir hastalık sonucu sürekli ve kati surette malul kaldığının belirlenmesi halinde poliçede belirtilen tutarı, maluliyeti oranında kendisine ödenir. Maluliyet oranları, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarına göre belirlenir.


Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

Bu teminat, sigortalının isteği üzerine poliçeye dahil edilir. Sigortalının sigorta süresi içinde geçireceği kaza sebebiyle 1 sene zarfında yapılan tedavi masrafları poliçede belirtilen miktara kadar kendisine ödenir.

Özellikleri nelerdir?

 • Bu sigortaya yaşı 20-65 olan herkes girebilir.
 • Tüm teminatlar 70 yaşına kadar devam eder. Sigortalı dilerse poliçeyi 75 yaşına kadar sürprimle almaya devam edebilir. Ancak Tehlikeli Hastalıklar ve Hastalık Sonucu maluliyet teminatı 70 yaşından sonra verilmez.
 • Bu sigortada öncelikle Tehlikeli Hastalıklar için bir teminat limiti belirlenir. Buna göre diğer teminatların limitleri belirli oranlarda oluşturulur.
 • Bu sigortanın primleri 3 ayda bir, 6 ayda bir, 8 eşit taksit veya yıllık taksitler halinde ödenebilir.
 • Ecelen Vefat Teminat limiti 100.000,00 Ytl ve üzeri olan poliçelerde 50 yaşın altındaki sigortalılara 2 yılda bir, ikinci poliçe yılından itibaren; 50 yaş ve üzeri sigortalılara ise yılda bir kez olmak üzere ücretsiz "Sağlık Check-up Paneli" hediye edilecektir. Bu hizmet, POLİÇE PRİMİ'nin en az %50'sinin ödenmesinden sonra geçerli olacaktır.
 • 10 yıl yenileme garantisi verilmektedir. Poliçeye ilk girişte yapılan risk değerlendirme sonucu olumlu ise sigortalı 5 yıl boyunca herhangi bir ikinci risk değerlendirme işlemine maruz kalmaksızın poliçesini yenileme hakkına sahiptir. Ancak ilk 10 yıl içerisinde tehlikeli hastalıklar teminatı kapsamına giren hastalıklardan birinin gerçekleşmesi sonucu tehlikeli hastalık tazminatı alınır ise; bu teminatın dışındaki diğer teminatlar sigortalılığının 10.yılının bitimine kadar mevcut teminat bedelinden devam ettirilir.

Uygulama nasıl oluyor?

 • Bu sigorta esas itibarıyla yüksek teminatlı bir tazminat sigortası olduğu için gerek sigortalıların seçiminde, gerek sigortalı adayların sağlık durumlarının değerlendirilmesinde titiz ve özenli bir inceleme gerektirir. Dolayısıyla sigortalanırken poliçe yenileme dönemlerinde doktor muayenesi veya Sağlık Taraması(check-up) istenebilir.
 • Allianz, poliçe yenileme tarihlerinde sigortalının o tarihteki yaşına karşılık gelen primlerin ödenmesiyle otomatik olarak sigortayı yeniler. Poliçe yıldönümlerinde teminatlar ülke ekonomik şartlarına göre artırılabilir.

BEST LIFE

Kendiniz ve sevdiklerinizin geleceği için birikim oluşturmaya çalışırken yaşamınızla ilgili karşınıza çakıbilecek tüm riskler artık BEST LIFE ile güvence altında. Çünkü BEST LIFE size, vefat ve maluliyet risklerine karşı uzun süreli, farklı bir maddi güvence sunuyor.

BEST LIFE`ın ne farkı var?

BEST LIFE, her yıl yenilemenize gerek kalmayan bir hayat sigortası. Yıllık hayat sigortalarından farklı olarak, BEST LIFE`ta poliçeniz, sağlık durumunuzdaki gelişmeler ne olursa olsun seçtiğiniz süre boyunca devam eder.

BEST LIFE ile ihtiyaçlarınıza uygun özel tasarım yapmak mümkün...

Vefat veya maluliyet riskinin oluşması durumunda, tazminatın nasıl ödeneceğine poliçe başlangıcında siz karar veriyorsunuz. İsterseniz toplu ödeme veya sigorta süresinin sonuna kadar düzenli aylık gelir ödemesini tercih edebilirsiniz.

Toplu ödemeyi tercih etmeniz halinde; poliçenizin ilk yılı için vefat ve maluliyet riskine karşılık istediğiniz teminat tutarını belirliyorsunuz. Yıllar gectikçe diğer birikimlerinizin artacağı dikkate alınarak, teminat tutarınız her yıl orantılı olarak azalıyor.

Ayrıca poliçenizin kaç yıl boyunca geçerli olacağına siz karar veriyorsunuz. Seçtiğiniz süre içinde gelecek planlarınızda değişiklik olursa, istediğiniz ek teminat tutarı kadar yeni poliçe satın almak yoluyla teminatınızı artırmak sizin elinizde.

BEST LIFE`ta teminat seçenekleri de esnek...

BEST LIFE poliçesi ile vefat ve maluliyet risklerine karşı ilk yıl için en az 50.000 YTL toplu ödeme veya en az 300 YTL aylık düzenli gelir olmak üzere dilediğiniz teminat tutarını kendiniz belirliyorsunuz.

İsterseniz teminat tutarının ABD Doları veya EURO`la endeksli olması da mümkün.

Aylık düzenli gelir teminatını YTL olaraka seçmeniz halinde teminatınız her yıl enflasyona endeksli olarak artıyor.

BEST LIFE`ın prim ödemeleri de farklı...

Çünkü her ay isterseniz sabit bir prim ödeyebilirsiniz.*

Böylece yıllar geçse de yaşla birlikte yaşam riskiniz artsa da priminiz değişmez. Üstelik poliçeniz için seçtiğiniz sürenin yarısına ulaştığınızda prim ödemeniz de sona erer. Örneğin, 20 yıl seçerseniz 10. yılda, 25 yıl seçerseniz 12. yılda prim ödemeniz tamamlanmış olur.
*Aylık düzenli gelir teminatının YTL olarak seçilmesi halinde, enflasyona endeksli artan teminata paralel olarak prim ödemeleri her yıl enflasyon oranında artar.

Örnek Prim Tablosu

50.000 YTL Hayat Teminatı için Örnek Prim Tablosu

YAŞ

ERKEK

KADIN

20

11,0

7,6

25

12,1

9,2

30

14,2

11,1

35

19,1

14,9

40

25,1

19,5

45

37,6

28,2

 • Örnekte belirtilen primler 56 yaşında sona erecek sigorta içindir.
 • Farklı teminat tutarları için primler orantılı olarak değişecektir.
 • Tablodaki primler aylık ödeme seçeneği için geçerli olup ayrıca 3 ayda bir, 6 ayda bir, yıllık veya tek seferde ödenebilir.
 • Maluliyet teminatının ilave edilmesi halinde yukarıdaki primlere %10 ilave edilecektir.
 • Seçilen teminat tutarı ilk yıla ait olup, sigorta süresiyle doğru orantılı olarak her yıl azalarak devam eder.

300 YTL Aylık Gelir Teminatı için Örnek Prim Tablosu

YAŞ

ERKEK

KADIN

20

11,0

7,6

25

12,1

9,2

30

14,2

11,1

35

19,1

14,9

40

25,1

19,5

45

37,6

28,2

 • Örnekte belirtilen primler 56 yaşında sona erecek sigorta içindir.
 • Farklı teminat tutarları için primler orantılı olarak değişecektir.
 • Tablodaki primler aylık ödeme seçeneği için geçerli olup ayrıca 3 ayda bir,6 ayda bir, yıllık veya tek seferde ödenebilir

Maluliyet teminatının ilave edilmesi halinde yukarıdaki primlere %10 ilave edilecektir.

ALLİANZ BİREYSEL EMEKLİLİK 

Değerli Sigortalılarımız ve Katılımcılarımız,

2008'in Nisan ayında, Koç Allianz Sigorta A.Ş ve Koç Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. olarak, ortaklık yapımızda gerçekleşen değişiklikle birlikte Allianz ailesinin üyeleri haline geldik. 7 Ekim 2008 tarihi itibarıyla şirketlerimiz, Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ismi ile faaliyet göstermeye başlamıştır.

Uluslararası büyük bir sigorta grubunun parçası olarak Allianz'ın küresel birikimi, deneyimi ve uluslararası düzeyde seçkin sigorta uzmanlığı ile pazardaki rekabet gücümüzü artırarak siz değerli müşterilerimize kaliteli ürün ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz. 

Bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz.

Saygılarımızla,

Allianz Sigorta A.Ş. Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.

Güncel Duyurular :

Güncel Duyurular :

SİZİN EMEKLİLİK PLANINIZ HANGİSİ?

EMEKLİLİK YATIRIM FONLARI GÜNLÜK GETİRİLERİ

Fon Adı

Önceki Fiyatı

Son Fiyat

Değişim %

Emanet Likit Kamu

0.0195

0.019506

0.03%

Likit Kamu

0.022271

0.022289

0.08%

Esnek

0.024365

0.024299

-0.27%

İMKB Ulusal 30 End.

0.021498

0.020431

-4.96%

Kamu Borç Araçları

0.026843

0.026989

0.54%

Kamu Borç A. Döviz

0.014810

0.014676

-0.90%

Kamu Dış Borç A.

0.015738

0.015421

-2.01%

Uluslararası Esnek

0.013033

0.012773

-1.99%

Grup Kamu Borç Araç.

0.014856

0.014934

0.53%

Grup Döviz Karma

0.011550

0.011324

-1.96%